Johnny's blokuje K-pop w Japonii?
Dodane przez Anneaviel dnia 23.06.2011 22:28
Agencja lobbuje przeciwko koreańskim boysbandom.
Rozszerzona zawartość newsaPojawiły się sygnały ze strony Johnny's, japońskiej mekki męskich idoli, że zamierza ograniczać K-pop.

18 czerwca zaufane źródło wyjawiło: "Johnny's, agencja zajmująca się większością męskich grup, czuje się niekomfortowo z powodu koreańskich boysbandów promujących się w Japonii. Agencja już zaczęła wywierać presję na programy telewizyjne, które mają z Johnny's zawarte specjalne porozumienie".

W Japonii Johnny's jest główną agencją gwiazd. Należą do niej takie gwiazdy jak Arashi, Kinki Kids, Kanjani8, KAT-TUN, Jin Akanishi, NEWS. Byli czujni od momentu pojawienia się w Japonii koreańskich girlsbandów, a teraz zaczęli blokować K-popowy boom związany z koreańskimi boysbandami.

Obecnie koreańskie męskie grupy mają ogromny problem z pojawianiem się w japońskiej telewizji w porównaniu do żeńskich grup jak Kara i SNSD.

Odnośnie boysbandów źródło stwierdziło: "To nic nowego. Tak było już za czasów DBSK, kiedy promowali się w Japonii. Spodziewaliśmy się tego. Zaskakujące jest tylko to, że K-pop tak urósł w siłę, że teraz trzeba go hamować".

Źródło: sports.hankooki.com | ENG: jujugal @ Wordpress | PL: Anneaviel