120420 Czy sprzedaż SHINee przekroczy 50 milionów dolarów?
Dodane przez Anneaviel dnia 20.04.2012 16:22

Bardzo ciekawa kalkulacja na temat zbliżającej się trasy koncertowej SHINee, które nie tak dawno dopiero debiutowało w Japonii, a już za chwilę może pobić kolejny rekord!


Rozszerzona zawartość newsaSHINee przygotowuje się do serii koncertów w Japonii. "The First Japan Arena Tour - SHINee World 2012" zacznie się
25 kwietnia w Fukuokce, a występy odbędą się następnie w Hokkaido, Nagoi, Osace, Kobe, Tokio i Hiroshimie. Cała trasa składa się z ponad 20 koncertów i szacuje się, że SHINee zbierze na publice ponad 250 tysięcy osób.

Grupa zadebiutowała w Japonii niecały rok temu w czerwcu 2011, jednak ilość i wydźwięk koncertów w ramach ich pierwszej japońskiej trasy przekracza osiągnięcia wszystkich innych K-popowych grup idoli. Oczekuje się, że tylko ze sprzedaży biletów SHINee przyniesie zysk 30,7 bilionów wonów. Dodatkowo w trakcie koncertów będą sprzedawane liczne gadżety, a eksperci wyliczają, że ich sprzedaż może przekroczyć kwotę 15 do 20 bilionów wonów. Cała trasa "The First Japan Arena Tour - SHINee World 2012" ma osiągnąć wartość sprzedażową 50 bilionów wonów, czyli prawie 50 milionów dolarów amerykańskich.

Poprzednio SHINee wydało swój pierwszy japoński singiel "Replay" w czerwcu 2011. W tym samym czasie zyskali wiele międzynarodowej uwagi, występując w Abbey Road Studios w Anglii znanym jako studio nagraniowe Beatlesów. Wszystkie trzy japońskie single SHINee - "Replay", "Juliette" i "Lucifer" - zalazły się w pierwszej trójce rankingu Oriconu. Był to pierwszy raz
w 44-letniej historii zestawienia, kiedy zagraniczny artysta trzy razy z rzędu znalazł się na jego szczycie.

W trakcie trasy "The First Japan Arena Tour - SHINee World 2012" grupa wyda także kolejny singiel "Sherlock",
którego premiera została wyznaczona na 16 maja.Cr: lee23j @ Soompi | PL: Anneaviel